The Lost Island
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
The Lost Island

Hiç bulunamayan bir adada hayatta kalma mücadelesi...

AnasayfaJack Shephard I_icon_mini_portalLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Jack Shephard

2 posters
YazarMesaj
Jack Shephard
Oceanic 815 Yolcusu-Lostie
Oceanic 815 Yolcusu-Lostie
Jack Shephard

Erkek Mesaj Sayısı : 12
Rp Partneri : YoKk!!..
En Belirgin Özelliği : İnatçı..
Lakap : Doc
Mücadele Tarafı : Losties
Meslek : Cerrah

Jack Shephard Empty
MesajKonu: Jack Shephard   Jack Shephard I_icon_minitimeCuma Tem. 25, 2008 11:31 pm

Ad Soyad : Jack Shephard

Meslek : Cerrah

Sevdikleri :
- Golf,Beyzbol oynamak
- Açık konuşmak..

Sevmedikleri :
-Kendisine yalan söylenmesi
-Aldatılmak
-Batıl İnanç..

Özgeçmiş :

Geçmiş :

Kaliforniya Los Angees’ta yaşayan Jack, St. Sebastian Hastanesi’nde cerrah olarak çalışmaktadır. Hayatını kurtardığı hastası Sarah’a aşık olup evlenmişler ancak daha sonra boşanmışlardır. Kendisi gibi doktor olan babası Christian Shephard, Jack kendisinin alkollü ameliyat yapmaktığını ortaya çıkarana kadar aynı hastanede baş hekimlik yapmaktadır. Daha sonra Avustralya’ya kaçmış ve Jack de babasını eve geri getirmek için peşinden gitmiştir. Ancak orada babasıyla olan sorunlarını çözemeden babasının kalp krizinden öldüğünü öğrenmiştir.

Ada Hayatı :

Jack kazazede grubundaki tek doktordur. Tıbbi bilgilerine ilaveten koordine etme ve karar alma konusundaki becerileri kendi isteği dışında onu grubun lideri haline getirmiştir. Her şeyin bilimsel bir açıklaması olduğuna inanan Jack, insanların yalnız kendi çıkarları doğrultunda hareket ettiğine inanır ve aynı zamanda bir idealisttir.Uçakta olma sebebi ise babasının cenazesini California'ya götürmektir..

Örnek Rp:

İlk gördüğü şey gökyüzüne doğru uzanan ağaçlardı zümrüt misali yeşil gözlerini açtığında..Etrafı çalılıklarla doluydu..Nerede olduğunu kestirmeye çalışırken çalılıklar arasından gelen sesler dikkatini çekti..Ağzından salyalarıyla birlikte çıkan dili ve küçük gözleriyle evcil olduğu anlaşılan bir köpek ona doğru baktı bir süre..Köpek bu bakışmadan bir anlaşma çıkmayınca hızlıca Jack'in üzerinden geçerek çalılıkların içinde kayboldu tekrar..Şaşkınlık ve sırtı dolayısıyla acı dolu bir ifadeyle kalktı yerinden..Çalılıkların arasından bir ışık huzmesi gördüğünü farketti ve hızlıca çalılıklardan gördüğü yere doğru koşmaya başladı..İnce ve uzun bambu ağaçları ve sıkça rastlanan çalılıkların ardından bir sahile vardı..

Burada hiçbir yaşam belirtisi göremedi ilk başta..Ta ki yardım çığlıklarını duyana kadar..Sol tarafındaki büyük çalıların arkasına geçti ve o anda buraya nasıl gelmiş olduğunun farkına vardı..Bindiği uçağın enkazı ve yerde yatan yaralı insanlar tüm korkunçluğuyla gözler önündeydi..Ağır yarası olmayan insanlar da etrafta korku içinde koşturup ya tanıdıklarını arıyorlar ya da başka insanlardan yardım istiyorlardı birinin hayatını kurtarmak için..O ara uçağın hala hızlı bir biçimde dönen ve etraftakiler için tehlike oluşturan dev pervanesini gördü..Bu pervanenin önünde bir adam enkazın altında kalmış yardım istiyordu..Jack hemen bu yaralı adamın yanına gidip yardım etmeye kalkıştı..

-''Yardım et..Lütfen...Ayağım.!!''diye inliyordu adam..Jack hemen adamı çıkarmaya gayret etti ama bu tek başına yapabileceği bir iş değildi..Hemen etrafta gördüğü sağlam 2 kişiyi yardıma çağırdı..Adamlar yanına vardıktan sonra pervanin çıkardığı kulakları sağır edebilecek seslerin içerisinde:

-''Üç dediğimde..Bir..İki..Üç!!''diye haykırdı ve üçü birlikte adamı enkazın altından çekip çıkarttılar..Bacağı çok kötü durumdaydı..Hemen boynunu aşırı derecede terletmiş olan kıravatını çıkartıp kanı durdurmak için adamın bacağına sardı..O sırada;

-''Yardım edin lütfen..Biri bana yardım etsin..!!''diye kadın haykırışları duydu..Kafasını çevirip baktığında okyanus sularının dibinde yere çökmüş acı içinde kıvranan sarı saçlı hamile bir bayan gördü..Hemen yanındaki adamlara;

-''Onu buradan uzaklaştırın..!!''dedikten sonra hızla hamile kadının yanına doğru koştu..Yanına vardığında hemen onu doğrulttu ve sorması gereken soruları sormaya başladı..Genç bayan Jack'in sorularını acı içinde cevaplarken genç bir adamın orta yaşları biraz geçmiş siyahi bir kadına yanlış suuni tenefüs yaptığını gördü..Başka bir hayat daha kurtarabilirdi..Hemen etrafta boş boş dolanan kilolu bir adamı yanına çağırıp;

-''Onu buradan olabildiğince uzaklaştır..Sakın yanından ayrılma!!''diye tembihledikten sonra doğru siyahi kadının yanına koştu..Yanlış suuni tenefüs yapan gence;

-''Bütün havayı midesine doğru üflüyorsun..Boynunu biraz daha yatırmalıyız..!!''dedi..Buna karşılık genç adam;

-''Bu benim işim..Ben bir cankurtaranım..Lisansım bile var..''dedi kaşlarını çatarak..

-''O halde derhal onu geri vermelisin..''diye tersledi çocuğu Jack..Daha sonra kalem gibi bir maddeyle kadının nefesini açmayı denemeye karar verdiler..Ve genç adam gidip kalem bulmaya gitti..Jack hala suuni tenefüs yapıyordu ama kadın hiçbir tepki vermiyordu..Daha sonra iki elini kadının göğüs kafesine çarpraz oalrak yerleştirdi ve fazla kuvvetli olmadan yavaşça bastırıp çekmeye başladı...Birkaç denemesinde başarısız olmuştu..Sabırsızlıktan ''Hadi..Hadi..''diyordu kendi kendine..Ve birkaç denemeden sonra da başarılı oldu..Kadın birden derinden öksürdü..Jack hemen ayaklanarak kadına ;

-''Derinden nefes al..Derinden..''diye öğüt vermeye devam etti..

Artık yeni bir sayfa açılmıştı hayatında...Kurtarma botlarının gelmesini bekleyecekti artık..Hayatta kalamayanlara müdahaleye devam edemezdi..Uçağın yolcuların bulunduğu enkaza doğru yöneldi..Geçerken birbirlerini teselli ederken bir yandan da kendilerini teselli etmeye çalışan insanları görüyordu..Enkaza yaklaştı..İçeri baktı ve orada belli bir amaç için çıktıkları yolu bitiremeyip amaçlarına ulaşamayan insanları gördü..Cansız bedenleri bir yandan bir yukarıdan sarkıyordu..Bu hem korkunç aynı zamanda da hüzünlü bir manzarayı ortaya çıkarıyordu...

Benim LOST teorim:

Bu adaya düşen insanların kesinlikle birbirleriyle bir bağlantısı var ve birbirlerinin kaderlerini değiştiriyorlar..Ve uğursuz sayılarında anlamı büyük(4 8 15 16 23 42)Hurley adadan kurtulduktan sonra arabasının kilometresi bu sayılarla oluşmuştu..Jack in hekimlik numarası da bu sayıların birleşiminden oluşuyor...

Charlie Pace
Oceanic 815 Lostie-Admin
Oceanic 815 Lostie-Admin
Charlie Pace

Erkek Mesaj Sayısı : 22
Rp Partneri : Claire Littleton
En Belirgin Özelliği : Cesur, sevecen ve komik...
Lakap : Oliver Twist, sarı kafa...
Ruh Haliniz : Hüzünlü ve kızgın
Mücadele Tarafı : Losties
Meslek : Bas Gitarist

Jack Shephard Empty
MesajKonu: Geri: Jack Shephard   Jack Shephard I_icon_minitimeCuma Tem. 25, 2008 11:49 pm

Onaylandı. Rütbeniz verilmiştir. İyi Rp'ler!

Jack Shephard
1 sayfadaki 1 sayfası